Rendkívül szerencsésnek érzem most magam, több szempontból is. Egyrészt azért, mert sikerült túlélnem az elmúlt 3 napot, pedig valami extra halálos vírus támadott meg és sem magamról, sem a gyerekemről, sem az Apjáról nem tudtam gondoskodni. De ez sehogyan sem jön most ide – csak gondoltam megmagyarázom, miért volt ez a nagy csend a blogon. 🙂 Szóval, a “Lucky girl” érzés abból adódik, hogy nekem nem kell megtalálnom életem párját, mert én már – és ezt már korábban is elemeztem posztokban – megérkeztem a célállomáshoz. 🙂 Hosszú, áramkimaradásos és sínlopásokkal teli rögös út vezetett idáig, de a kis vonat végül csak befutott a rendeltetési helyére…mondhatnám, hogy visszatekintenem is csak pár évre kell és az alapján már megérdemlem, hogy most ebben a székben csücsülhetek. 🙂 De mi van most a világban körülöttem? Na igen. Szép és tömör válasz erre, hogy káosz és rendetlenség. Ezt viszont érdemes egy kicsit jobban kifejteni.
A helyzet az, hogy alapvetően mindenki a kapcsolata függvényében, árnyékában, kellemes tudatában él. Kinek mi, ugye – de egy valami biztos: a jelenlegi társadalomban rettenetesen meghatározó tényező A Kapcsolat. Nem en block az emberi kapcsolat, hanem a szerelmi kapcsolat. Ha valakinek nincs, akkor többnyire teljesen padlót fog és semmi mással nem tud törődni mint azzal, hogyan pótolja ezt a hiányt. Valami óriási félreértést látok én kavarogni az emberi fejekben és ez már globális problémának tűnik. Mindenki kétségbeesetten kapaszkodik, hogy kipipálja a “programpontokat” (nyilván életkornak megfelelő szinten) és elmondhassa, hogy megállapodott, megházasodott, gyereket szült. Némelyikük továbbgondolja és megtoldja az elvált, újraházasodott pontokkal is. Ez lassan már társadalmi, sőt bátran kimondhatjuk: kormány elvárás is, mert hát szülni kell, népesíteni, egy gyerekes család az nem család és amúgy is. Akkora a nyomás lassan mindenkin, hogy elveszünk a részletekben. Nem kizárt, hogy ez a cél.
Hogyan látom én ezt a kapcsolat mizériát? Gondoltam leírom, hátha sikerül kicsit lelassítanom némelyek lépteit, hogy megállhassanak és felnézve megállapítsák: nem biztos, hogy el vannak késve és főleg nem célravezető, hogy annyira erőszakosan kergetik a párkapcsolatot. Semmiképpen nem okoskodni vagy megbántani szeretnék, sőt. Valójában a saját tapasztalataim, példám alapján szedem össze a gondolataim – bár tudnék azzal másoknak segíteni, hogy esetleg magukra ismernek és lépnek a saját boldogságukért! (Mert, hogy szavakban vagy tettekben többé nem járulok hozzá mások kapcsolata fölötti döntésekhez, az is biztos – ez égető talaj.) Tehát. Alapvetően én úgy látom, három típusú ember létezik kapcsolati státuszt illetően (nyilván nem sorolom ide a békés, boldog párkapcsolatban élőket, mert itt most nem róluk van szó):
1. A kétségbeesett:
Ő az, aki rettentően szeretne kapcsolatot függetlenül attól, hogy évek óta vagy 2 napja van egyedül. Minden egyes szembejövőben lehetőséget lát. Nem KERES,
2. A Lemondó:
3. A VérSzingli:
Annyira belejött a Lemondó által nem kimondott “Nem szeretnék Veled lenni, menj el kérlek.” hangzatos mondatba, hogy ha kell-ha nem ezt hajtogatja
Nos, magam körül ezt a három típusú embert vélem felfedezni. Én mind a három csoportba beletartoztam, időbeli sorrendben is megegyezve a fent felsoroltakkal. Megtanultam mindhárom “formám” leckéit és azt kell mondjam, hogy attól lettem az, aki. Nagyon nehéz volt mindig újra és újra kezdeni a hitem és a bizalmam felépítését önmagam felé – ez volt a nehezebb, mások felé mindig rendkívül könnyű volt. Ha megkérdezné valaki, nem is tudom melyik volt a legrosszabb állapot: kétségbeesettnek lenni, lemondónak vagy vérszinglinek. Az utóbbi csalóka volt, mert egy olyan egyszemélyes páncélozott hadiosztaggá varázsolt, hogy legyőzhetetlennek éreztem magamat, ez pedig jó darabig csak pozitív töltetet adott. A szabadság és a kényelem nagy úr, ugyebár. Egyet viszont biztosan tudok: akkor találkoztam Krisszel, amikor az már bőven elő volt írva és ez amolyan utolsó esély volt felkiáltójellel. Nem a kapcsolatot értem ez alatt, hanem Kriszt.
Megjártam én már akkorra a Randivonalat, a Tindert és egyéb 22. századi partnerkereső játszótereket, de valljuk be: elég elkeserítő, hogy manapság olyasmibe megyünk bele vidáman és dalolva – tettetve, hogy ez a normális -, mint egy Elittárs-regisztráció. Az pedig már végképp megrémiszt, hogy Istenes Bencék irányításával bohóckodnak fiúk a nagyérdeműnek 60 másodpercben, hogy aztán hosszú sorban piros gombok mögött álló szigorú lányok döntsék el, ér-e annyit a performansz, hogy “elvigyék” őket(Egy körre az autóval? Egy éjszakára? Egy nyaralásra? Egy vacsorára? Vagy mire vigyék el egy 60 másodperces ismerkedés után?!). Nincs ez már kicsit túlerőltetve? Cirkuszt és kenyeret a népnek én tudom, de ez már inkább tragikomédia. Vagy csak én látok sötétítőfüggönyön át mindent? Számomra ez akkor is elég agresszív megoldás. Ez után már csak az van, hogy szabadjára engednek tetszőleges számú embert futni az erdőbe és mások lovakkal üldözve nyilazgatják le őket. Lehet a műsorszám címe “Kupidó úgyis betalál”. Mindenesetre én csak remélni tudom, hogy egyszer csak mindenkinek meglesz a párja és megnyugodhatnak ezek a bolond kedélyek.
Senki szájából nem szeretném a közel jövőben hallani, hogy “VIGYÉ’MÁEL!”