Éppen a “Lopott idő’ című filmet nézem, és az agyamba férkőzött egy gondolat-morzsa…nem nagyon tudok a napokban aludni, és szinte minden felvetés amit meghallok vagy meglátok, tovább-burjánzik bennem. Biztosan ezért pörögtem fel erre a témára is. Az idő – nos, az idő egy misztikus és megfejthetetlen dolog.
Ez a film – a Lopott idő – nem is olyan régi; 2011-es és még moziban volt alkalmam megnézni. Akkor nem tudtam eldönteni, hogy nagyon tetszik, vagy pedig ennek is nagyon elpuskázták a végét. Amerikai ugyebár, ők pedig nagy eséllyel készítenek bámulatos forgatókönyvek alapján überelhetetlenül katasztrofális filmeket. Az alapötlet nagyon, NAGYON jó. Minden időbe kerül, az idő pénz. Esetünkben szó szerint. Az emberek karján nem a hagyományos óra van: életük pillanatonként pereg lefelé, csodás digitális-zölddel. Egy ideig persze nem ketyeg az implant-óra, 25 éves korukig az emberek szépen felnőtté cseperednek; onnantól válik rohanássá az élet. Adnak egymásnak, vesznek egymástól. A bérüket időben kapják, az étteremben
Természetesen van itt ármány – szerelem – bosszú, némi akcióval. Hálivúdi-múdi. Gondolhatná az ember, hogy egy elcsépelt klisé az egész, de valahogy bennem máshogy csapódott le. Egyrészt nagyon tetszik benne Justin Timberlake alakítása, akiről annak előtte nem igazán feltételeztem többet a bokát verdeső ülepű gatyában és hátrafordított sildes sapkában ugrabugrálásnál, pár másik tinédzser korúval egyetemben. Ez ügyben kellemesen csalódtam: több van ebben a fickóban, elismerem (ennek ellenére szerintem máig nem kap hozzá méltóan elég szerepet). A másik skatulya-ember Amanda Seyfried, aki szerintem felülmúlta önmagát. Ugyan “A lány és a farkas”-ban szintén jól szerepelt és ez a két film egyazon évben készült de mondhatjuk, hogy önmagához képest minőségi előreugrást követett el a limonádé filmek szereplései után.
Ahogy ma kimentem futni azon voltam, hogy a futókört növeljem és köridőt csökkentsem. Nem ment, nagyon fáradtnak éreztem magamat. Húztak lefelé a lábaim – mintha ólomból lettek volna – és nagyon kiborultam a saját teljesítményemtől. Aztán rájöttem, hogy ennek semmi értelme. Türelmetlenséggel nem érek el semmit, attól a mutató még ugyanolyan sebességgel halad előre, csak önmagamat frusztrálom. Most pedig lecsapódott ennek az egésznek a lényege. Sosem becsüljük meg, amink van. Mindig csak utólag fogjuk fel, mi történt velünk és ezek mennyire fontos hatással vannak ránk…Ez az, amin leginkább javítanunk kell.
Fel kell fognunk, hogy a jelenben: ITT és MOST éljük meg az élményeinket és azt pedig teljes értékűen, megértve az idő
A változást a fejünkben kell meghoznunk. Át-és felül kell értékelnem, hogy volt idő, amit a családommal együtt tölthettem ameddig az teljes egész volt. Hogy voltak barátaim, akikről időközben (után) kiderült, hogy nem barátok már, de egy ideig mégis elkísértek az utamon és addig adtak is, amennyi tőlük tellett. Hogy voltak és vannak magányos óráim, de többségében mégis törődött velem valaki. Ezek a másodpercek, percek, órák, napok pedig mind eljuttattak odáig, ahol vagyok. Nem tanácsos sürgetni a mutatót, mert hamarabb lejárhat a “program”, mint gondolnánk. Most esett le, hogy mennyire nem értékeltem eddig, amim volt. Nem mondom, hogy semennyire, de arányosítva mondjuk csak 60 %-ban (és ezt is nagyrészt az ezerszeresen megélt pillanataimnak köszönhetően). A máról csak annyit, hogy megnyugodtam: lehet, hogy nem futottam jó időt, viszont FUTOTTAM. Ez pedig a javamrá válik.
…TIK-TAK-TIK-TAK…
Ui.: A Lopott időt (In Time) egyébként mindenkinek ajánlom, aki emészthető formában szeretne sci-fit nézni, vagy akiben elültettem a bogarat…:)